Ana Menü
Beat Sepetim

Sıkça Sorulan Sorular

- Gerçekleştirmek istediğin müzik projelerine uygun, düzenlemeler (beat'ler), stok müzikler veya ses bankaları satın alabildiğin ya da satabildiğin, ses tabanlı bir web platformudur.

- 12 taksite kadar, tüm kredi ve banka kartları ile ödeyebilirsin. Sanal kartlar da dahil.

- YouTube, Instagram, Snapchat, TikTok gibi sosyal medya içeriklerinde, dizilerde, filmlerde fon-jenerik müziği olarak kullanabilirsin.

- Normal, gold, platinium olarak üç farklı seçenek bulunur. 

 • Normal; bir adet .wav formatlı dosya içerir. Üretilen müziğe klip çekilmeden, monetize etmeden (kâr amacı olmaksızın) YouTube ve/veya SoundCloud siteleri üzerinden yayınlanabilir, canlı performanslarda kullanılabilir. Birden fazla kullanıcıya lisanslanır. Normal, gold ve platinum seçenekleri satılmaya devam eder.
 • Gold seçeneği; producer tag (beatsatinal.com sesi) olmadan theme, bass, drum, effect, (varsa) vocal isminde 4 ya da 5 adet (içeriğe göre değişen) .wav formatlı (stem/trackout) dosya içerir. Üretilen müziğe klip çekilebilir, profesyonel olarak Spotify, Apple Music, Deezer gibi portallarda yayınlanabilir, canlı performanslarda kullanılabilir. Tek kullanıcıya lisanslanır. Normal, gold ve platinum seçenekleri platformdan tamamen kaldırılır.
 • Platinium ise; gold şartlarının tümünü içermekle birlikte, kullanıcı tarafından alınan vokal kayıtlarınızı bize mail yoluyla ilettiğiniz takdirde, yetenekli beatcord ekibinden beatmaker’lar ve ses tasarımcıları ile beraber (5 iş günü içerisinde) hazırlanan prodüksiyonlara sahip olunur. 3 adet revize imkanı içeren bu seçeneğe profesyonel mix-mastering hizmeti de dahildir.

- Giriş veya kayıt yaptıktan sonra, istediğin beat'e ve seçtiğin lisansa, sonra da 'Satın Al' butonuna tıklaman yeterli. Ardından otomatik (ya da manuel) olarak kasaya git sayfasına yönlendirilirsin. Ödeme metodu kısmında 'devam'a tıkladığında, ödeme sayfasına yönlendirilirsin ve... ta da! 

 • 'Normal seçeneğindeki .wav dosyasında olağan bir mix dengesi olup, kayıda mastering yapılmamıştır.
 • 'Gold' seçeneğinde, şarkının stem/trackout .wav dosyaları verilir. Dolayısıyla bu seçenekdeki kayıtlar, harici olarak mix ve mastering'e hazır halde, yani işlenebilir konumdadırlar.
 • 'Platinum' seçeneğinde ise, BSA bünyesinde prodüksiyon yaptırma imkanına sahip olduğun için mix-mastering zaten bu hizmete dahildir. 'Platinum' seçeneği hakkında daha fazla bilgi için bkz: "lisanslamalar nasıl yapılıyor?". 

- Evet, telifsizdir. İstediğin yerde istediğin biçimde kullanabilirsin. Ayrıca istersen sen de ücretsiz içerik ekleyebilirsin.

- Evet, üretiyoruz. Fiyatlandırma, müzik türlerine göre değişmektedir. Daha fazla bilgi için şu pdf'i inceleyebilirsin.

Evet, üretiyoruz.  Bunun için info@beatcord.com adresine bir istek e-postası atman yeterli. Sonrasında detaylar için sana döneceğiz.

Tabi, alabilirsin.  Ücretlendirme için şu pdf'i inceleyebilirsin. Bunun için info@beatcord.com adresine bir istek e-postası atman yeterli. Sonrasında detaylar için sana döneceğiz.

- 'Beat Sat' hesap işlemleri menüsünden 'Satıcı Hesabı Oluştur'a tıklayınca, açıklama ('kendinizi tanımlayınız' yazan bölümü) doldurmamış olabilirsin. Buraya, kendinden ve yaratıcı yönünden biraz bahsetmen gerekir. Ayrıca editörlerimizin vibe'ının yada sound'unun nasıl tınladığını anlayabilmek adına, daha önce yaptığın çalışmalara ait bazı önizleme linklerini de bu kısma belirtmelisin. Ne de olsa bahsi geçen bölümü ziyaretçilerimiz değil, sadece beatcord editörleri görüntüleyebilirler. Bio'yu bu standartlara göre doldurduktan sonra, editörlerimiz uygun gördükleri takdirde seninle iletişime geçeceklerdir. Bu sebepten telefon numaranı iletişim bilgileri kısmına yazmayı lütfen unutma (müzik çalışmalarına ait linkleri olmayan kullanıcıların başvuruları değerlendirilmez). Bunları yaptığın halde henüz iletişime geçen kimse bulunmuyorsa dert etme, çünkü bu bölümde yazan bilgileri güncellemek her an senin elinde. Tıpkı yeteneğini de güncelleyebileceğin gibi :)

- O zaman tebrikler, ilk aşamayı geçtin demektir. Sonraki aşamada sana bir onay e-postası ile tüm detayları bulabileceğin, 'Beatcord Beat Maker El Kitabı' isimli pdf gönderilir. Senden onu tüm detayları ile iyi okumanı rica ediyoruz. 

- Beat maker sözleşmesine aykırı davranışlar gösteren prodüktörler siteden uzaklaştırılır. Ayrıca aynı beat maker hakkında birden fazla üyelik açıldıysa en az aktif olan üyelik, sistem tarafından otomatik iptal edilir.

Ürettiğin tüm içerikler sana gönderilecek onay e-postası sonrası kaldırılır. Sonrasında eğer istersen tekrar aramıza katılabilirsin.

- Onaya sunulmak üzere beat göndermesi yapılırken aşağıdaki hususlar göz önüne alınmalıdır. Aksi takdirde editörlerimizin onayı alınamayabilir.

 • Audio dosyalarının 16-bit, 44.100 Hz biçiminde kaydedilmesi gerekir.
 • ‘Normal’ seçeneği bir adet .wav dosyası içermelidir.
 • ‘Gold’ seçeneği theme, bass, drum, effect, (varsa) vocal kanalı biçiminde ayrı ayrı kaydedildikten sonra hepsi tek dosyada toplanır.
 • Platinum için ayrıca render alınmasına gerek yoktur. Çünkü Platinum’un sunduğu hizmet, üye beat maker’lar için düşünülmemiştir. Platinum, sadece beatcord editörlerinin, müşterilerine sunduğu bir hizmettir.
 • Onay için gönderilen beat, uygun görüldüğü takdirde web sitesinde satışa çıkarılır. Eğer uygun görülmezse, neden uygun görülmediği, eksikleri ile beraber mail yoluyla beat maker’a iletilir. Varsa eksikler tamamlanır ve isteğe göre yeniden yükleme işlemi yapılabilir. E-Posta kutularından gereksiz klasörüne bakmayı unutma. 
 • Telif hakları ile ilgili sorunlar çıkmaması için, gönderilen beat ile alakalı sample keserken, yapılan içeriğin amacına uygun olması ve sample uzunluğunun abartılmaması gerekir. Böyle riskler içeren beat’ler BSA bünyesinde gerekli tüm kontrollere tabi tutulur ve tespit edildiğinde beat maker siteden kalıcı olarak uzaklaştırılır.

- Platformda şimdilik Hip-hop, r&b, elektronik ve pop türleri mevcut. Fakat bunların dışında başarılı olduğunu düşündüğün diğer türleri de onayımıza sunabilirsin.

- Eksik, hatalı veya daha önceden kullanılmış bir kaydı gönderdiğin için olabilir. Ayrıca gönderilen tüm beat'ler telif hakları ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına, editörlerimizce detaylı olarak incelenir ve olumsuz herhangi bir nokta tespit edildiğinde yayınlanmaz. Detaylar sana e-posta olarak yollanır (gereksiz/spam klasörünü kontrol etmeyi unutma).